بهترین زمان سفر به کشور چین

کشور چین یکی از ایده‌‌آل‌ترین مقاصد توریستی جهان است. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که بهترین زمان سفر به چین چه زمانی است؟! جواب این است که شما در هر فصلی که به این کشور سفر کنید، دست خالی از آن باز نخواهید گشت و مطمئنا اوقات خوشی را سپری خواهید […]

کشور چین یکی از ایده‌‌آل‌ترین مقاصد توریستی جهان است. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که بهترین زمان سفر به چین چه زمانی است؟! جواب این است که شما در هر فصلی که به این کشور سفر کنید، دست خالی از آن باز نخواهید گشت و مطمئنا اوقات خوشی را سپری خواهید کرد. با این حال؛ ماه‌های طلایی سفر به چین: آوریل، می، سپتامبر و اکتبر هستند.

بهترین زمان سفر به کشور چین

سفر در این ایام (آوریل، می، سپتامبر و اکتبر) یعنی هوایی مطبوع، مناظری بهشتی و البته متحمل شدن کمی هزینه بیشتر. مزیت سفر در سایر ماه‌های سال این است که از شلوغی و هزینه اضافه خبری نیست و این که هر فصل زیبایی خاص خود را دارد. در فصل زمستان، شرکت در جشن معروف فانوس‌های یخی (ice-lantern) که هر سال در هاربین انجام می‌شود و همچنین شرکت در مراسم جشن سال نو چینی تجربه‌ای فراموش نشدنی و خاطره انگیز خواهد بود. سفر در این فصل بسیار مقرون به صرفه در عین حال جذاب و دیدنی است.

تعطیلات در کشور چین

بهتر است چه لباس‌هایی همراه خود ببرید؟

کشور چین دارای آب و هوای اقلیمی و فصلی است و با این که اکثر مناطق آن دارای آب و هوایی معتدل است اما برخی مناطق شمالی و جنوبی آن گرمسیری و نیمه گرمسیری هستند و هرچقدر به سمت شمال بروید، سرمای بیشتری را تجربه خواهید کرد.

عکس‌هایی که شما را وادار به بازدید از هنگ کنگ می‌کند

آب و هوای کشور چین در هر فصل

موقع آماده شدن برای سفر به کشور چین، باید متوسط دمای فصل را در نظر داشته باشید و متناسب با آن چمدان ببندید. برای مثال:

  • در فصل بهار که متوسط دمای هوا (۱۰-۲۲°C) است، ژاکت، کت سبک، کت و شلوار معمولی و تی-شرت‌های آستین بلند بهترین گزینه‌ها هستند. علاوه بر این حتما یک جفت کفش راحتی نیز همراه خود داشته باشید.
  • در فصل تابستان، متوسط دمای کشور چین ۲۲ درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر است که در این صورت باید تی شرت، لباس‌های آستین کوتاه، دامن و صندل همراه خود ببرید. با این حال بهتر است یک بارانی سبک و کلاه و چتر نیز برای در امان ماندن از باران‌های غیر منتظره همراه خود داشته باشید.
  • دمای متوسط فصل پاییز در چین بین ۱۰ تا ۲۲ درجه سانتی‌گراد متغیر است و توصیه می‌شود که حتما بارانی و کفش مناسب همراه خود ببرید. به علاوه ژاکت پشمی سبک و دیگر لباس‌های پاییزه نیز باید همراه خود داشته باشید.
  • فصل زمستان متوسط دمای هوای چین به ۱۰ درجه سانتی‌گراد و یا کمتر می‌رسد پس حتما پالتو، لباس‌های کتانی و کت و کلاه و دستکش همراه خود ببرید تا در طول سفر سرما نخورید.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.