راهنمای خرید در پکن

برای سفر به پکن در حال برنامه‌ ریزی هستید؟ جنوب میدان میدان تیان‌آن‌من و پشت دروازه‌ی ژنگیانگ همان خیابان کیوآنمن است، یک محیط پیاده‌روی دلپذیر. مردم بومی اغلب شکایت می‌کنند که در این ناحیه توریست‌های زیادی وجود دارند و در آخر هفته‌ها این محل بسیار شلوغ است. این خیابان ۸۴۵ متری به‌عنوان منطقه‌ی خرید و بازار در […]

برای سفر به پکن در حال برنامه‌ ریزی هستید؟ جنوب میدان میدان تیان‌آن‌من و پشت دروازه‌ی ژنگیانگ همان خیابان کیوآنمن است، یک محیط پیاده‌روی دلپذیر. مردم بومی اغلب شکایت می‌کنند که در این ناحیه توریست‌های زیادی وجود دارند و در آخر هفته‌ها این محل بسیار شلوغ است. این خیابان ۸۴۵ متری به‌عنوان منطقه‌ی خرید و بازار در سلسله‌ی مینگ و کیواینگ مورد استفاده قرار می‌گرفته است (۱۳۶۸ – ۱۶۴۴) که چند سال قبل به‌طور کامل نوسازی شد و برای شکار توریست‌ها آماده ‘گردید.

خرید در پکن

در خیابان اصلی شما می‌توانید مغازه‌ها و رستوران‌های مناسب پیدا کنید. شما می‌توانید در خیابان‌های کوچک منشعب شده از خیابان اصلی به پیاده‌روی بپردازید، معمولاً بخش شرقی چندین رستوران و مغازه‌ی معروف در این منطقه وجود دارند. در این مغازه‌ها شما می‌توانید یادگاری بخرید، نهار خوشمزه از گوشت اردک پکینگ میل کنید و چای باکیفیت خوب از چایخانه‌ها تهیه کنید.

همچنین می‌توانید با فروشگاه‌های معروف مانند استارباکس، کی اف سی و مک‌دونالد در خیابان اصلی روبرو شوید. در این محل می‌توانید حس خوبی داشته باشید و زندگی سنتی مردم را ببینید.

خیابان کیوآن‌من می‌تواند فرصت‌های خوبی برای عکاسی در اختیار شما قرار دهد. می‌توانید در عکس خود معماری چینی را در کنار معماری غربی نشان دهید. بازدیدکنندگان چینی در این خیابان نسبت به بازدیدکنندگان خارجی بیشتر هستند به همین دلیل حس محلی خوبی در اینجا به شما دست خواهد داد.

ژنگیانگ‌من (دروازه ژنگیانگ) به‌طور لفظی به معنای کیانکم (دروازه‌ی جلویی) است که خیابان کیوآن‌من از این دروازه نام‌گذاری شده است. خیابان کیوآن‌من در جنوب ژنگیانگ‌من قرار دارد که در بخش داخلی شهر باستانی پکن است. دروازه در جنوب میدان تیان‌آن‌من قرار دارد. محور مرکزی شمال به جنوب پکن از خیابان ژنگیانک‌من و کیوآن‌من می‌گذرد.

جنوب دروازه‌ی ژنگیانگ‌من به سبک طاق ژنگیانگ‌من تزئین شده است، ورودی طبیعی از سمت شمال به خیابان کیوآن‌من در طول محور مرکزی پکن.

خیابان کیوآن‌من در حدود ۸۴۵ متر طول دارد.

تراموای قدیمی خیابانی اکنون در حال ارائه خدمت به بازدیدکنندگان است و آن‌ها را به‌ روزهای قدیمی برمی‌گرداند، از شمال به جنوب و برعکس می‌رود.

چراغ‌های خیابانی به شکل سبدهای پرنده‌ی قدیمی در پکن است که شما را به یاد پکن سابق می‌اندازد. ترتیب بندی چراغ‌های خیابان تا حدی حس قدیمی را در شما برمی‌انگیزد. نحوه‌ی زندگی جاری در این خیابان، پکن قدیمی را تداعی می‌کند و محل خوبی برای عکس‌برداری است. بازسازی خیابان به شکلی بوده است که ساختمان‌های قدیمی باقی‌مانده‌اند و نشان‌دهنده‌ی اواخر سلسله‌ی کیواینگ و دوره‌ی جمهوری هستند.

توصیه‌هایی برای بازدید از شهر ممنوعه پکن (کاخ موزه)

خیابان کیوآن‌من همچنین محل جالبی در شرق و غرب است که می‌تواند محیط آرام و متوازنی را در اختیار شما قرار دهد. داژالان، اقتصادی‌ترین محل در خیابان اصلی کیوآن‌من از طرف غرب است. طول کلی داژالان در حدود ۲۷۵ متر از شرق به غرب است که مغازه‌ها و غرفه‌های فراوانی دارد. همچنین می‌توانید در شمال خیابان کیوآن‌من استارباکس را پیدا کنید.

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.