کارخانه مروارید پکن ، بهترین یادگاری از سفر چین

امروز می خواهیم به یکی از جاذبه های گردشگری پکن سر بزنیم. کارخانه مروارید سازی! کارخانه مروارید، یک جاذبه گردشری متفاوت در پکن (Beijing) است. اگر نمی خواهید تمام وقتتان را در معابد و باغ های چینی بگذرانید، حتما به دیدن این کارخانه بروید. قبل از توضیح بیش تر باید بدانید! طبق گفته توریستان نمی […]

امروز می خواهیم به یکی از جاذبه های گردشگری پکن سر بزنیم. کارخانه مروارید سازی! کارخانه مروارید، یک جاذبه گردشری متفاوت در پکن (Beijing) است. اگر نمی خواهید تمام وقتتان را در معابد و باغ های چینی بگذرانید، حتما به دیدن این کارخانه بروید. قبل از توضیح بیش تر باید بدانید! طبق گفته توریستان نمی توانید در مقابل خرید یک گردنبند مروارید مقاومت کنید! پس مقداری ین همراه خود داشته باشید. کارخانه مروارید پکن مکانی برای خرید سوغاتی های خاص هم به حساب می آید. اگر برای همسرتان به دنبال سوغاتی متفاوت می گردید حتما برایش یک دستبند مروارید بخرید. با نیل گشت همراه باشید!

مروارید در کارخانه مروارید پک

تولید مروارید یک هنر باستانی در پکن

تولید مروارید در پکن یک هنر باستانی محسوب می شود و در حال حاضر یک هویت فرهنگی و تاریخی در چین است که مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. کشت صدف در دریاچه ها و رودخانه های چین به ۲۲۰۰ سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد. ورود به کارخانه مروارید پکن برای گردشگران آزاد است. بیش تر مروارید هایی که خواهید دید از صدف های آب شیرین به دست می آیند. چین علاوه بر سرمایه گذاری فرهنگی با حفظ و گسترش این کارخانه سرمایه گذاری اقتصادی نیز انجام داده است. کارخانه مروارید پکن مروارید های با کیفیت و متنوعی را به جهان  ارائه می کند.

خرید مروارید از کارخانه مروارید پکن

در کارخانه مروارید پکن چه خواهید دید!

در این کارخانه از تاریخچه تولید مروارید و نحوه تولید آن برایتان می گویند. این معارفه ۱۰ دقیقه طول می کشد. خانمی که این توضیحات را به شما می دهد، پوستی بسیار لطیف و شفاف دارد. به قول ما ایرانی ها “خوب مونده!”. دلیل اینکه پوستی خوب دارد را استفاده از پودر مروارید یا گرد مروارید معرفی می کند. در بسیاری از وسایل آرایشی از پودر مروارید استفاده می کنند. توریستان و گردشگران تا به حال بازخوردی از این کرم ها به نیل گشت نداده اند. اما اگر می خواهید از این لوازم آرایشی بخرید باید پول قابل توجهی همراهتان باشد.

مروارید در کارخانه مروارید پکن

بعد از یک معارفه کلی شما را به اتاق طلایی راهنمایی می کنند و در مورد انواع مروارید توضیح می دهند. مروارید ها در چین، رنگ های متنوعی دارند. رنگ هایی مانند: سفید، طلایی، صورتی و مشکی. این تنوع رنگ به خاطر املاح آب است. با ارزش ترین مرواریدهای کارخانه پکن طلایی هستند. گاهی اوقات تخفیف هایی برای خرید مروارید طلایی به شما پیشنهاد می دهند. این تخفیف ها تا ۴۰ درصد می رسدو اما قیمت این مروارید ها با تخفیف هم بسیار بالاست. بعد از آن به شما قسمت های مختلف کارخانه را نشان می دهند.

صدف و مروارید در کارخانه مروارید پکن

مسابقه کارخانه مروارید پکن را ببرید!

گاهی اوقات بعد از معرفی کارخانه برایتان یک مسابقه برگزار می کنند. مسابقه به این صورت است که راهنما صدفی را برمی دارد و از شما می خواهد حدس بزنید چند مروارید درون آن است. هرکس تعداد مروارید ها را درست حدس بزند، مروارید ها را می برد. بردن این مسابقه به شانس شما و سن صدف بستگی دارد. برای راهنمایی تنها می توانیم بگوییم تعیین سن صدف ها شبیه به درخت ها است. هرچه خط های روی صدف بیش تر باشد سنش بیش تر است. هرچه سن صدف بیش تر باشد، مروارید های بیش تری درون خود دارد. ممکن است تعداد مروارید های درون یک صدف بیش از بیست عدد باشد.

کارخانه مروارید پکن

خرید مروارید از کارخانه مروارید پکن

بعد از بازدید می توانید مروارید هم بخرید. کافیست مروارید مورد علاقه خود را انتخاب کنید تا برایتان گردنبندی زیبا بسازند. فروشندگان مروارید کارخانه پکن بسیار ماهر هستند. آن ها آنقدر پاپیچتان می شوند تا شما مروارید بخرید. خرید از کارخانه پکن دو حسن دارد. حسن اول این است که مروارید تقلبی نمی خرید. نکته خوب دیگر چانه زدن است! تا می توانید با فروشندگان چانه بزنید. هرچه بیش تر چانه بزنید مروارید ها را با قیمت پایین تری می خرید.

کارخانه مروارید پکن

خرید بهترین مروارید در چین

همه می دانند که بهترین سوغاتی های چین ابریشم، یشم و مروارید است. این کالاها را در تمام مغازه های پکن خواهید یافت. می دانید که مروارید های تقلبی در کنار اصل ها فروخته می شوند. نیل گشت راهنماییتان می کند تا بهترین سوغاتی را از پکن بخرید. قبل از سفر به چین باید بدانید سه نوع مروارید می بینید:

  1. مروارید های طبیعی که بدون دخالت انسان پرورش پیدا می کنند.
  2. مروارید هایی که از کشت صدف به دست می آیند که تعدادشان هم زیاد است.
  3. مروارید های تقلبی

فروش محصولات کارخانه مروارید پکن

مروارید های طبیعی را نمی توانید در مغازه های محلی و بازار پیدا کنید. این مروارید ها نایاب و بسیار گران قیمت هستند. مروارید های طبیعی در مغازه های طلا و جواهر فروشی به فروش می رسند. این مغازه ها بعد از خرید به شما گواهی اصل مروارید می دهند. نکته ای که شاید نظر شما را در سفر به چین جلب کند، این است که فروشنده های محلی در بازارهای سنتی روی اصل بودن مروارید خود اصرار می کنند. منظور آن ها از اصل بودن، مروارید کشت شده است. اگر قصد خرید مروارید مرغوب را دارید بهتر است از بازار مروارید پکن (Hongqiao) هم دیدن کنید. طبق گفته گردشگران این بازار علاوه بر مروارید کالاهای دیگری نیز دارد.

محصولات کارخانه مروارید پکن

ترفند تشخیص مروارید اصل در پکن

منظورمان از مروارید اصل همان مروارید های کشت شده است. مروارید اصل کاملا گرد نیست. مروارید های اصل پکن معمولا لک و شیار دارند یا حاله ای از چند رنگ دارند. مروارید هایی که از پلاستیک یا شیشه درست شده اند به طور غیر عادی گرد هستند. این مروارید ها بزرگ تر از مروارید های طبیعی هستند. اگر به ویژگی های ظاهری نمی توانید اعتماد کنید، بهتر است خراشی سطحی با یک شی نوک تیز روی مروارید بدهید. اگر در حین خراشیدن پودر دیدید، مروارید اصل است. اگر مروارید اصل نباشد با خراشیدن لایه رنگ جدا می شود.

نیل گشت بهترین راهنمای شما برای سفر به چین است! از جدید ترین تورهای چین در نیل گشت دیدن کنید.

نویسنده: کیمیا مرادی | گردآوری شده در تحریریه نیل گشت

5/5 - (3 امتیاز)