گشت و گذار در شهر زیبای گویلین چین

چین یک کشور نیست، بلکه جهانی دیگر است در دل جهانی که ما در نقشه جغرافی می بینیم. اگر حوصله یا وقت چندانی ندارید که با تور چین ماه‌ها در کشور چین سفر کنید و دیدنی های چین را ببینید می توانید چند هفته یا چند ماهی را در سفر به این کشور افسانه ای […]

چین یک کشور نیست، بلکه جهانی دیگر است در دل جهانی که ما در نقشه جغرافی می بینیم. اگر حوصله یا وقت چندانی ندارید که با تور چین ماه‌ها در کشور چین سفر کنید و دیدنی های چین را ببینید می توانید چند هفته یا چند ماهی را در سفر به این کشور افسانه ای سپری کنید و با حسرت محلهایی که هنوز ندیده اید و کوله باری از خاطرات شیرین این کشور را ترک کنید. این روزها با وجود خطوط هواپیمایی ارزان قیمت، سفر به قدیمی ترین کشور جهان آسان تر شده است. در این کشور مکان هایی وجود دارد که همه آنها را می شناسند، مثلا شهر ممنوعه،میدان تیان‌آن‌من و دیواربزرگ چین. در اینجا می خواهیم همراه با شما در شهر گویلین یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری کشور چین گشت و گذاری داشته باشیم.

سن نمایش بزرگ شهر گویلین (Impression Liu Sanjie)

Impression Liu Sanjie یک سن نمایش بسیار بزرگ در شهر گویلین بر روی رودخانه Li است. این صحنه نمایش حدود ۱۶۵۴ کیلومتر مربع از آب رودخانه لی را دربر گرفته و به شکل تراسی با ظرفیت ۲۰۰۰ نفر می‌باشد. اجراهای این صحنه نمایش با توجه به فصل و تغییرات آب و هوا متفاوت می‌باشند. گاهی تعداد بازیگران این نمایش که اکثرا ماهی‌گیران محلی هستند، به ۶۰۰ نفر نیز می‌رسد. این افراد تمام طول روز را سرگرم انجام کار خود هستند و بعد از اتمام کار، قایق‌های بامبوی خود را برای اجرای نمایش به صورت ردیفی کنار یکدیگر قرار می‌دهند.

این نمایش ترکیبی از ترانه‌های بومی و فرهنگ اقوام Guangxi و Liu Sanjie و منعکس‌کننده هماهنگی میان انسان و طبیعت می‌باشد. توصیه می‌شود که در سفر به شهر زیبای گویلین، این نمایش فوق‌العاده را به هیچ وجه از دست ندهید.

کشتی کروز – رودخانه لی

رودخانه زیبای لی از کوه‌های Mao’er در شهرستان Xin’an سرچشمه می‌گیرد. این رودخانه ۱۷۰ کیلومتری، از شهرهای گویلین و یانگ شو گذشته و به خروجی رودخانه Gongcheng در شهرستان Ping می‌رسد. از ویژگی‌های بارز این رودخانه، احاطه‌شدن توسط کوهستان‌ها و تپه‌های سرسبز، داشتن آب کریستالی و شفاف و غارهای منحصربه‌فرد در امتداد رودخانه می‌باشد. از دیگر زیبایی‌های این منطقه می‌توان به غار Seven-Star ، و غار Reed Flute اشاره نمود. بازدید کنندگان و مسافران می‌توانند تمامی این زیبایی‌های خاص و شگفت‌انگیز را از داخل کشتی کروز و در حال حرکت در امتداد رودخانه به تماشا بنشینند و علاوه بر لذت بردن از این همه زیبایی، با سبک زندگی مردم این منطقه نیز آشنا شوند.

دوچرخه سواری در حومه شهر گویلین

اگر می‌خواهید دید عمیق‌تری به زیبایی‌های شهر گویلین داشته باشید، به شما توصیه می‌کنیم که تجربه دوچرخه سواری در حومه شهر را از دست ندهید. دوچرخه سواری در کنار مزارع برنج که توسط کوه‌های سرسبز احاطه شده‌اند، تا حدود زیادی شما را با سبک زندگی روستایی مردم این منطقه آشنا می‌کند. اگر به یانگ شو رفتید می‌توانید با ۵ تا ۳۰ RMB، یک دوچرخه کرایه کنید و در اطراف شهر سواری کنید.

کوهنوردی در Piled Silk Hill

تپه Piled Silk در شمال شهر گویلین و در امتداد ساحل رودخانه لی قرار دارد. ویژگی منحصربه‌فرد این تپه، کتیبه سنگی است که بر فراز آن قرار گرفته است. با بالا رفتن از قله Bright Moon و ایستادن در ایستگاه Catching Cloud، یک نمای ۳۶۰ درجه از تمام شهر گویلین خواهید داشت.

 

5/5 - (3 امتیاز)