۱۰ مورد از مکان های دیدنی شهر شانگهای چین

شرح

جاذبه های گردشگری شانگهای ترکیبی از یادگاری‌های تاریخی و معماری‌های مدرن است. در اینجا ۱۰ جاذبه گردشگری برتر و مکان های دیدنی شانگهای را بر اساس شهرت و بازخورد شریان بررسی می‌کنیم. این بررسی شامل مراکز تاریخی، شهرهای آبی و مناطق مدرن شانگهای چین می‌شود.

۱۰ مورد از دیدنی های شهر شانگهای چین

۱. بلوار باند، نمایشگاه معماری دنیا

بلوار بانداز جنوب به خیابان جینلینگ تا پل وای بای دو در شمال با طول ۵/۱ کیلومتر در کرانه غربی رودخانه هانگ پو واقع شده است. با قدم زدن در امتداد خیابان جانگشان نه تنها می‌توانید از چشم‌انداز رودخانه هانگ پو لذت ببرید بلکه می‌توانید نگاهی به توسعه منطقه لوجیازوی بندازید. معماری این بخش بسیار ارزشمند است به نحوی که به نام "نمایشگاه معماری دنیا " نام‌گذاری گردیده است.

۲. باغ یویان، از دیدنی‌های شانگهای چین

در ابتدا باغ یویوآن توسط پن یویا در سلسه مینگ پایه ریزی شد، پن یویان فرماندار سیچوان بود که بعدا ین باغ را به شکلی عظیم گسترش داد. باغ یویان بهترین باغ در جنوب شرقی چین تلقی می شود. این باغ بیش از ۴۰۰ سال قدمت دارد ؛ پن یویان جهت به ارمغان آوردن شادی و خوشحالی برای خانواده و اطرافیانش این باغ را پایه ریزی نمود.

۳.برج تلویزیونی، مروارید شرق

این آسمان خراش ۴۶۸ متری سومین برج بلند آسیاست که در ۳۰ جولای ۱۹۹۱ ساخت آن آغاز و در اول اکتبر ۱۹۹ پایان پذیرفت. این برج مقابل بلوار باند در روبه‌روی رودخانه هانگ‌پو واقع شده است. این برج با ۱۱ کره فولادی در ابعاد مختلف از آسمان آبی به سمت زمین سرسبز آویزان شده است. بدنه برج یک تصویر شگرف دارد که به زبان چینی همچون یک بیت توصیف شده است:مرواریدهای بزرگ و کوچک / روی بشقابی از یشم می چکند.

۴.صومعه بودای یشمی، مشهورترین معبد مذهبی بودایی شانگهای

صومعه یشم بودایکی از مشهورترین معابد مذهبی بودایی در شانگهای است. در این معبد تعدادی از مراسم مذهبی برگزار می گردد. ساختار اصلی و مشهور این معبد چنین است: سالن بزرگ دواجارا، سالن ماهاویرا، برج بودای یشمی، سالن کوان - یین، سالن آمیتابح، سالن تانگ و سالن بودای خوابیده.

https://www.nilgasht.ir/%d8%b4%db%8c%d9%86%d8%aa%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%af%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d9%86%da%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%86%db%8c%d9%86/

۵. مرکز مالی جهانی

برج مرکز مالی جهانیشانگهای یک آسمان خراش بسیار بلند است. این برج چند قابلیتی است و از آن در بخش‌های اداری، هتل‌ها، سالن‌های کنفرانس، عرشه‌های تماشا و مراکز خرید و هتل استفاده می‌شود. در ۱۴ سپتامبر ۲۰۰۷ این آسمان خراش به ۳/۴۹۲ متر رسید و بلندترین ساختمان در سرزمین چین شد.

۶. شینتیاندی، منطقه دیدنی شانگهای

شینتینادی در جنوب چین مابین آسمان خراش‌های بلندمرتبه واقع شده است. شینتیاندی یکی از شلوغ ترین جاذبه‌های گردشگری شانگهای و مملو از میراث‌های تاریخی و فرهنگی است.ساختمان‌های شیکومن شینتیاندی شانگهای با تغییر ساختمان‌های مسکونی بر غذاخوری‌های چند منظوره مراکز فروش و سرگرمی، بوتیک و قهوه خانه هایی با استانداردهای بین المللی وجود دارد.

۷. خیابان نانجینگ

خیابان نانجینگ یکی از بهترین خیابانهای تجاری و توریستی شانگهای چین است که از بلوار باند تا پارک مردم کشیده شده است. یک پروژه عظیم در این بخش وجود دارد که خیابان نانجینگ قدیمی را خیابان پیاده رو تجاری در حد مقیاس‌های جهانی همچون چامپس الی سس در پاریس و خیابان پنجم در نیویورک بسازد. در حدود ۱۸ میلیارد یوان یا ۲٫۶۵ میلیارد دلار امریکا در شانگهای سرمایه‌گذاری شده است تا این پروژه در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ انجام شود.

۸. امتیاز انحصاری فرانسه، محله‌ای در شانگهای

منطقه امتیاز انحصاری سابق فرانسه یک محله در شانگهای است که زمانی برای مستعمره فرانسه در محله لوان و شوهوآی اختصاص یافت. گفته می شود که طلسم و افسون گری شانگهای در خیابانها و محله های قدیمی شانگهای ، مستعمره سابق فرانسه را تشکیل می دهد. این محله، مکانی عالی برای گردشگران است. این بخش دارای ساختمان های قدیمی اروپایی و کافه ها، رستورانها و مراکز خرید روباز در خیابان هوآی هو است. شما می توانید بوتیک های امروزی که هر کالایی از کیف دستی گرفته تا ابریشم های گران در آن به فروش می رسد.

۹. جوجیاجیائو

جوجیاجیائو بهترین شهرآبی باستانی یکی از جذابترین مکان های دیدنی شانگهای است که نسبت به دیگر شهرها از آن بهتر نگهداری شده است. سلبقه این شهر بیش از ۱۷۰۰ سال است. این شهر در دوره ی ۳ سلسله حوادثی را به خود دیده است و در دوره ی مینگ تجارت این شهر شکوفا شده است. هم اکنون این شهر منطقه آرام و دلپذیری‌ست. با قدم زدن روی سنگ‌های زیگزاگ و مسیرهای طولانی که باد در آنها می دمد، احساس خواهید کرد روی نقاشی‌های زیبا و نو قدم میزنید.

۱۰. معبد چنگ هوآنگ

معبد چنگ هوانگ یک معبد تائوئیت است که به نام معبد "یی" نامیده شده است. این معبد که یکی از مشهورترین مکان های دیدنی شانگهای است، دارای سالن های متعددی همچون سالن بزرگ ، کاخ خواب، سالن خدایان ستاره، کاخ یاما، سالن خدای شوجن و ... است. این معبد ساقی بیش از ۰۰۰/۱۰ متر مربع دارد که شامل دو باغ غربی (یویوآن) و باغ شرقی ( آبد) است که تاثیر شگرف بر ساکنان شانگهای دارد.
 

موقعیت جغرافیایی

کشور: چین
شهر: شانگهای