گشت و گذار در مکان های دیدنی شهر پکن

شرح

اگر می‌خواهید مکان های دیدنی پکن قدیم را ببینید و با سبک زندگی مردم این شهر در گذشته آشنا شوید بهتر است به Hutongها سری بزنید زیرا این خیابان‌ها در گذشته شاهرگ اصلی شهر پکن بودند. برای گشت‌و‌گذار در این منطقه می‌توانید از یک راهنمای تور همراه با ارابه کمک بگیرید اما توصیه ما این است که یک دوچرخه کرایه کنید زیرا دوچرخه سواری و پرسه زدن در این Hutong ها خالی از لطف نیست.

قدم زدن در خیابان Nanluogu

خیابان Nanluogu شلوغ ترین hutong در شهر پکن است. این خیابان که ۸۰۰ متر طول دارد یکی از آثار به جای مانده از سلسله یوان (۱۲۰۶ پس از میلاد- ۱۳۶۸پس از میلاد) است. در هر دو سمت خیابان کم عرض Nanluogu، تعداد زیادی مغازه و غرفه‌های کوچک و بزرگ خوراکی وجود دارند و مردم محلی و مسافران اغلب شب‌ها به آنجا رفته و تفریح و خرید می‌کنند. این خیابان همچنین بعد از خیابان‌های Sanlitun و Shichahai، مشهورترین بار خیابانی در شهر پکن است، بنابراین قدم زدن در این خیابان شلوغ و قدیمی و خرید سوغاتی و مزه‌کردن خوراکی‌های چینی خالی از لطف نیست.

 

مسیر رفتن به خیابان Nanluogu

سوار اتوبوس شماره ۱۰۷، ۱۲۴یا ۶۳۵ شوید تا به ایستگاه Baochao Hutong برسید. همینطور می‌توانید سوار اتوبوس‌های شماره ۱۱۸، ۱۳، ۸۲۳ و ۸۵۰ شده و در ایستگاه Luoguo Lane پیاده شوید.

خرید سوغات و صنایع دستی در بازار Panjiayuan پکن

بازار Panjiayuan معروف‌ترین بازار دست‌فروشان پکن است که انواع صنایع دستی ارزان قیمت، اجناس دست دوم و عتیقه جات در آن یافت می‌شود. هر آخر هفته حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار نفر از این بازار بازدید می‌کنند که هزاران نفر از آن‌ها مسافران و گردش‌گران خارجی هستند. جالب است بدانید که هیلاری کلینتون نیز از این بازار خرید کرده است!

در گذشته، عتیقه جات اصل و قیمتی زیادی در این بازار یافت می‌شد اما امروزه پیداکردن اجناس عتیقه باارزش کار سختی است. با این حال هنوز مجموعه‌داران و عتیقه‌فروشان از جاهای دیگر به این بازار می‌آیند تا گنچینه‌‌ها خود را به نمایش در بیاورند.

  • آدرس: محله Chaoyang، جاده جنوبی میدان سوم شرقی، جنوب غربی پل Panjiayuan

https://www.nilgasht.ir/%d8%a7%d8%b1%d8%af%da%a9-%da%a9%d8%a8%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d9%be%da%a9%d9%86/

اردک چینی در Pianyifang یا Quanjude

اردک چینی مشهور شهر پکن، به دو روش طبخ می‌شود. روش اول به این صورت است که؛ شکم اردک ذبح شده را خالی کرده و خوب با آب شستشو می‌دهند. سپس این اردک‌های چاق را چند دقیقه‌ای در آب جوش می‌اندازند و بعد آویزان می‌کنند تا خشک شوند. وقتی اردک‌ها در حالت آویزان قرار دارند، سطح آن‌ها را به شربت مالتوز آغشته می‌نمایند و بعد از ۲۴ ساعت آویزان بودن، اردک‌ها را در فر طبخ می‌کنند. مهشورترین رستوران چین که بهترین اردک چینی پکن را طبخ می‌کند، رستوران Quanjude است.

اردک چینی

روش دوم پخت اردک چینی که به طبخ سنتی مشهور است به این ترتیب است که اردک را در فر معمولی قرار داده و یا در تنورهای سنتی آویزان می‌کنند تا آرام آرام پخته شوند. رستوران Pianyifang نیز معروف‌ترین رستوران طبخ سنتی اردک چینی در پکن است.

آدرس رستوران Quanjude

۱) Dongjiao Minxiang شماره ۴۴ (نزدیک میدان تیان آن من)، محله Chongwen، خیابان Qianmen شماره ۳۰

  • تلفن: ۰۱۰-۶۵۱۲۲۲۶۵

۲) شماره ۲۱۷ Xihe Qianmen محله Chaoyang، شماره ۸ جاده شرقی Daqiao، طبقه ششم عمارت Xiushui

  • تلفن: ۰۱۰-۶۳۰۴۸۹۹۲

https://www.nilgasht.ir/%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af-%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d9%be%da%a9%d9%86/

مکان های دیدنی شاخص شهر پکن

پکن با داشتن جاذبه‌های گردشگری بسیار متعدد، یکی از پر بازدیدترین شهرهای کشور چین است اما لازم نیست که به عنوان یک گردشگر به همه نقاط دیدنی آن سفر کنید. از جمله مکان‌های دیدنی که باید حتما به آن سری بزنید می‌توان به دیوار بزرگ چین و شهر ممنوعه اشاره کرد. با قول مائو تسه تونگ:کسی که در زندگی خود دست‌کم یک‌بار دیوار بزرگ چین را ندیده باشد، مرد واقعی نیست. این شعار معروف به طرز عجیبی گردشگران را به بازدید از این بنای شگفت انگیز ترقیب می نماید.

شهر ممنوعه نیز که یادگار دوران سلسله مینگ است، مجموعه‌ای از آثار هنری و صنایع دستی قیمتی و باستانی تاریخ کشور چین را در خود جای داده است که دیدن آن به گردشگران توصیه می‌شود.

علاوه بر این دو مکان دیدنی مشهور و بی نظیر، بازدید از آرامگاه مینگ، میدان تیان‌آن‌من ، کاخ تابستانی و معبد آسمانی نیز شدیدا توصیه می‌شود.

موقعیت جغرافیایی

کشور: چین
شهر: پکن